Pierwszy i siódmy
Dodane przez Tom dnia Kwietnia 13 2024 23:48:48

Po raz 11 Wieliczka była areną zmagań badmintonistów z całej Polski. W sobotę odbywał się Wielicki Cup w kategoriach U9, U11, U13 i U17. Duża ilość zawodników to już bardzo częsta sytuacja, której organizatorzy turniejów nie są w stanie dopasować do możliwości hal, w których grają badmintoniści. Tracą na tym dzieci młodsze, którym zmniejsza się ilość gier, a czas oczekiwania na kolejny mecz trawa kilka godzin. Mimo błędów w losowaniu, nasi zawodnicy zaprezentowali się dobrze. W U9 swój pierwszy medal zdobył Czarek Czerniak. Na początek brązowy.

Natomiast siódmy złoty w tym roku wywalczyła Kinga Paćko. Chłopcy z U11 Marcel, Wiktor i Paweł oraz Ala uplasowali się na 2 miejscach w swoich grupach i na tym zakończyli udział w turnieju, bo zmieniono system gry i tylko zwycięzcy grali dalej.
W U13 w sobotę grała Oliwia Szczerska. Ta kategoria jest zaplanowana na 2 dni. Dzisiaj Oliwia grała 6 meczy i wszystkie wygrała.
Mecze można oglądać na żywo oraz wcześniejsze na YT. Na stronie turnieju linki.