Dwa dni w Wieliczce
Dodane przez Tom dnia Kwietnia 14 2024 18:39:50

11 Wielicki Cup w U13 rozgrywany był przez 2 dni. W singlu dziewcząt zgłoszono 33 zawodniczki, a to oznacza że mieliśmy turniej z dwoma plusami. Zwycięstwo dawało 2339 pkt. w rankingu. Tą okazję najlepiej wykorzystała nasza zawodniczka Oliwia Szczerska, która wygrała w singlu wszystkie mecze. W finale pokonała zawodniczkę z Jaworzna Zuzannę Łysak 21-19, 18-21, 21-11. Uzyskane tu punkty powinny przesunąć Oliwię z 6 na 2 miejsce w rankingu PZBad.

Chronologicznie pierwszy złoty medal w turnieju zdobyła Oliwia w mixta grając z Antonim Miotłą z Łęcznej. Finał mixta odbył się najwcześniej. Tu też do zwycięstwa potrzebne były 3 sety.

W deblu w finale Oliwia z Niną Wierzban z Krakowa, zmierzyły się z rywalkami z Jaworzna. Mecz był bardzo wyrównany, a zwyciężczynie z Jaworzna wygrały w trzecim secie tylko 4 punktami 21-17. Do ogromnej kolekcji medali Oliwia dorzuciła z Wieliczki 2 złote i 1 srebrny .