Parazakopane
Dodane przez Tom dnia Września 19 2021 23:15:23

W niedzielę ostatecznie zdecydowało się jakiego koloru medale będą mieli nasi zawodnicy. Wracamy z Zakopanego z 6 medalami: 1 złoty, 2 srebrne i 3 brązowe. Zdobyła je ekipa 4-osobowa, choć plan był aby w stolicy Tatr wystąpiło sześcioro naszych parabadmintonistów.
Dobre recenzje zebrał debiutant - Łukasz Dąbrowski, który jak się dziś okazało, w ćwierćfinale przegrał z późniejszym zwycięzcą Mistrzostw Polski. Duże perspektywy ma nasz klubowy mixt wózkarzy, którzy trenując wspólnie są w lepszej sytuacji, niż mixty tworzone ad hoc. Zbierając informacje po każdym meczu i nabierając doświadczenia Łukasz z Julią są w stanie powalczyć z najmocniejszymi.

Zawody z roku na rok są coraz lepsze również organizacyjnie. Na korzyść było w tym roku odłączenie Mistrzostw od innych imprez towarzyszących. Zawodnicy przez to byli bardziej skoncentrowani na swoich meczach. Sprawnie kierowane zawody i sędziowie licencjonowani na każdym meczu, zdecydowanie podniosło ocenę sportową tego wydarzenia.
Brawa należą się każdemu z teamu organizacyjnego, a w szczególności dwóm panom: Krzysztofowi Wiśniowskiemu Żabie i Zbigniewowi Szczerbie, którzy wszystko świetnie skoordynowali. Kolejny raz wracamy z Zakopanego z trofeami sportowymi, doświadczeniem i miłymi wspomnieniami. Wyjazd na Mistrzostwa Polski w Parabadmintonie był możliwy dzięki wsparciu przez Urząd Miasta Kędzierzyn-Koźle. Podziękowania również dla FZ FORZA za szybkie dostarczenie strojów, w których występowali na kortach nasi parabadmintoniści. I oczywiście WAK trans - naszemu głównemu sponsorowi, dzięki któremu przygotowania do zawodów przebiegały bez problemów.