Dobry początek
To był najdłuższy pobyt na turnieju dla naszych dzieci. Wyjazd do Głubczyc przed 8 rano a powrót do domu ostatnich grających o 21.30. Na pewno w sporcie najmłodszych tak nie powinno być, żeby czekać na swoje mecze po 4 godziny. Zdecydowanie powinno się wrócić do wcześniejszego modelu rozgrywania Opolskiego Turnieju Dzieci.
Tym razem pojechaliśmy najliczniejszą ekipą - 18 zawodników. Byli debiutanci: Natalia Paras, Emilia Wawrzaszek w U9, Grzegorz Drążek w U11, którzy walczyli na korcie, ale jeszcze rywale byli mocniejsi i Aleksandra Drążek w U9, która odniosła swoje pierwsze zwycięstwo w meczu grupowym i w tych zawodach zajęła 5 miejsce. Ta sama pozycja przypadła w U9 Sebastianowi Kabotowi i Mikołajowi Kuchajewiczowi. Milena Ziemkiewicz i Oskar Żyra odnotowali po jednym zwycięstwie i zajęli 3 miejsca w swoich grupach, również w U9.
W U11 bez zwycięstwa tym razem Hania Antosiak, Marcel Kupiec i Michał Burzan. Na 9 miejscu w U11 uplasował się Michał Kuchajewicz, a na 5 tuż za podium, Hania Starczewska.
Zdobyliśmy trzy medalowe pozycje w młodszych kategoriach. W U9 Oliwia Szczerska, kolejny raz była bezkonkurencyjna. Zdecydowanie pokonała swoje rywalki zdobywając już 7 złoty medal w tym sezonie. W U11 dziewcząt Weronika Gucwa trafiła do grupy 1, gdzie pokonała obie rywalki, w tym rozstawioną z nr 1 zawodniczkę gospodarzy. W drodze do podium musiała jeszcze pokonać koleżankę klubową Hanię. Ostatecznie zdobyła 3 miejsce i brązowy medal. W U11 chłopców, Kristoph Paczuła zgotował nam nie lada emocje. Był rozstawiany z nr 1 i w grupie miał zawodnika ze Śląska z którym dotychczas przegrywał znacząco. Tym razem Krzysiu radził sobie dobrze, zagrał 3 set, ale niestety w trzecim przegrał minimalnie 15-14. Aby dostać się do finału, musiał pokonać wszystkich rywali "idąc" dołem tabeli pucharowej. Tak się też stało i w finale znów stanął na przeciw tego samego rywala co w pierwszym swoim meczu. Teraz była okazja do rewanżu i Krzysiu ją wykorzystał w 100%, pokonując kolegę z Bierunia 15-14, 15-13. W ten sposób Krzysiu zdobył złoty medal, odnosząc trzecie z rzędu zwycięstwo turniejowe.
Do 3 medali najmłodszych, 2 jeszcze dorzucili w kategorii U15 Hania Banaszak złoty w mixta i Jacek Matula brązowy, w tej samej grze.
WYNIKI
________________________________________________________________________________________________________
Wysokie pozycje
Po ostatnim turnieju U9 i U11, została wydana najnowsza lista klasyfikacyjna w tych kategoriach. W U9 Oliwia Szczerska zajmuje 1 miejsce, mając komplet punktów z 4 zwycięskich turniejów. W U11 Kristoph Paczuła umocnił się na prowadzeniu. Zajmuje również 1 miejsce mając na swym koncie punkty za 3 wygrane zawody i jedno 2 miejsce. Trzecią naszą zawodniczką w czołówce jest Weronika Gucwa, która w U11 zajmuje 3 miejsce. Po ostatnim sukcesie medalowym, awansowała z 6 miejsca o 3 pozycje.
Również pozostali zawodnicy odnotowali awanse o kilka pozycji w górę tabel. Aktualna lista w panelu Rankingi.
________________________________________________________________________________________________________
Nadzieje olimpijskie
Ci, którzy nie wyjechali na ferie, wyjechali na turniej do Bierunia. W niedzielę 6 lutego kategorie U9 i U11 miały swoje zawody TEAM 111 Cup - Turniej Nadziei Olimpijskich. Do rundy pucharowej awansowali tu tylko zwycięzcy grup, w związku z tym bezpośrednio o medale walczyli tylko Oliwia i Krzyś. Ostatecznie Oliwia Szczerska zdobyła brązowy medal, a Krzysiu Paczuła zajął 5 miejsce. W swoich grupach dwa mecze wygrali Michał Burzan w U11 i Milena Ziemkiewicz oraz Mikołaj Kuchajewicz w U9. Po jednym zwycięstwie odnieśli Michał Kuchajewicz w U11 i Emilia Wawrzaszek w U9, dla której to pierwszy taki sukces turniejowy.
WYNIKI
________________________________________________________________________________________________________
Podwójny dublet
Tuż przed powrotem do szkoły, w ostatnim dniu ferii, najmłodsi pojechali do Krakowa, walczyć o kolejne sukcesy. Tym razem Krzysiu i Oliwia, jako najlepsi zawodnicy naszego województwa, zagrali w dwóch kategoriach wiekowych. Oboje wywiązali się z tego zadania wyśmienicie, zdobywając po dwa medale. Oliwia Szczerska złoto w U9 i srebro w U11. Kristoph Paczuła brąz w U11 i srebro w U13. Świetny debiut odnotowała Natalia Paras, która w U9 stanęła na podium odbierając brązowy medal. Bardzo dobry występ miały w U9 też Emilia Wawrzaszek i Milena Ziemkiewicz, które uplasowały się na 5 miejscu. To samo miejsce uzyskał Mikołaj Kuchajewicz w U9 oraz Weronika Gucwa i Hanna Starczewska w U11. 10 był Michał Kuchajewicz. Rozgrywano też turniej rodzinny. Na podium stanęły Oliwia z mamą zdobywając brązowe medale, a blisko podium znaleźli się Mikołaj z ciocią Magdą i Michał z mamą.
Po zawodach, które zakończyły się po zmroku, była świetna okazja, żeby pojechać do Ogrodu Świateł i obejrzeć podświetlone scenki z bajki Królewna Śnieżka i pobuszować w świetlnym labiryncie.
WYNIKI
________________________________________________________________________________________________________
4 medale w Olsztynie
Już graliśmy w Olsztynie, ale pierwszy raz w Olsztynie jako mieście, które po 152 latach odzyskało 1 stycznia 2022r. prawa miejskie. Ma również się zmodyfikować nazwa, aby odróżniać się od innego miasta położonego na północy Polski. Dwoje naszych zawodników w Olsztynie jurajskim walczyło we wszystkich grach. Ze względu na zmiany w zgłoszeniach w ostatniej chwili, nasi w grach podwójnych wystąpili w innych ustawieniach niż pierwotnie planowane. Nie spowodowało to zbyt dużych perturbacji i w tych grach Hanna Banaszak zdobyła srebro w deblu, a Jacek Matula brąz w deblu i mikście. W singlu Jacek uplasował się tuż za podium, wcześniej wygrywając mecze grupowe, a Hania stanęła na podium odbierając w singlu brązowy medal.
WYNIKI
________________________________________________________________________________________________________
Sportowcy przeciw wojnie
Niedawno, bo zaledwie tydzień temu zakończyły się Igrzyska Olimpijskie w Pekinie. Igrzyska to czas pokoju. W starożytności zamierały wszelkie konflikty na czas rywalizacji sportowej.
Kilka dni po Igrzyskach, jeden człowiek postanowił zburzyć życie tysiącom mieszkańców Ukrainy, zburzyć życie tysiącom rosyjskich rodzin młodych chłopców wysłanych w wozach pancernych, czołgach i innych wojskowych pojazdach, którzy już zginęli w tej bezsensownej agresji.
Wielu naszych sportowców w najbliższym czasie ma się zmierzyć z rosyjskimi rywalami. Europejskie czy światowe federacje wyglądają jak ślepcy i niesłyszący. Podejmują ostrożne działania, pozorne, które w ich mniemaniu uspokoją ich sumienie i nie zdenerwują zbrodniarza. Również BWF dotychczas nie zajął żadnego stanowiska.
Wszystkie te gremia powinny trafić do kosza na śmieci historii tych dyscyplin.
Niektóre krajowe, polskie związki sportowe podjęły już jedynie słuszne decyzje: NIE GRAMY z Rosjanami nigdzie.
W tym tygodniu rozpoczyna się w Hiszpanii pierwszy w tym roku turniej parabadmintona. Plan był wstępny, aby nasi nowi zawodnicy, którzy muszą przejść klasyfikację, wzięli w nim udział. Jednak opóźniony komunikat zawodów oraz najwyższa 5 fala pandemii, przyczyniły się do rezygnacji klubu z tych zawodów. W zgłoszeniach do tego turnieju widać zarówno zawodników Ukrainy jak i Rosji. Wszyscy oni są naszymi dobrymi znajomymi. Z pewnością sankcje dotyczące lotów w UE mogą być powodem problemów z dotarciem do Hiszpanii reprezentantów Rosji. Ukraińcy też pewnie raczej nie dotrą.
Ale gdyby jedni i drudzy się tam znaleźli, to co powinno się wydarzyć?
Żaden Rosjanin nie powinien zagrać w turnieju. Bo jak można spokojnie reprezentować kraj, który po napaści na sąsiadów doprowadził do wyjazdu już ponad 250 tys. ludzi, głównie matek z dziećmi i starszych osób. Doprowadził do tego, że tysiące ludzi noc spędza na stacjach metra albo innych bezpiecznych miejscach, zamiast w domu. Który bombarduje bloki mieszkalne, który zrzuca pociski na przedszkole. Udział w zawodach to byłby dowód hańby, największej hańby. Jeśli sami rosyjscy parabadmintoniści tego nie rozumieją i przystąpią do zawodów, to ich rywale powinni po wyjściu na kort, od razu z niego zejść nie przystępując do meczu. To trudna decyzja, ale całkowita dezaprobata, czynna, wobec okrucieństwa, powinna być jedyną motywacją w takich okolicznościach.
Pavel, Oleg, Lilla, Tatiana, Olga, Anton i inni przyjaciele, wyrzućcie Putina z Waszych myśli i wróćcie na korty gdy wróci w Waszym kraju szacunek dla życia innych ludzi.
cd.
Już dokonano losowania turnieju Spanish Para Badminton International. Nie ma zgłoszonych zawodników Ukrainy, bo nie dolecieli na zawody. Są natomiast Rosjanie.
Oto jak BWF respektuje decyzje MKOl: Tam, gdzie nie jest to możliwe w krótkim czasie z powodów organizacyjnych lub prawnych, MKOl EB zdecydowanie wzywa międzynarodowe federacje sportowe i organizatorów wydarzeń sportowych na całym świecie, aby zrobili wszystko, co w ich mocy, aby zapewnić, że żaden sportowiec lub urzędnik sportowy z Rosji, lub Białorusi nie będzie mógł wziąć udziału pod nazwą Rosja, lub Białoruś. Zawodnicy z Rosji lub Białorusi, zarówno indywidualni, jak i drużynowi, powinni być akceptowani tylko jako neutralni sportowcy lub neutralne drużyny. Nie należy eksponować symboli narodowych, kolorów, flag ani hymnów.
A jak w praktyce jest w Hiszpanii na turnieju: wszyscy zawodnicy Rosji występują pod nazwą Rosja i wszyscy Rosjanie przy swoich nazwiskach mają ikonkę z flagą Rosji. Tak oto, lekceważąc dyrektywy MKOl, działacze BWF śmieją się w twarz Ukraińcom i reszcie świata sportowego, który działa na rzecz tego, aby odizolować rosyjskich sportowców od wydarzeń sportowych, odbywających się na całym świecie. Również skandaliczna i niezrozumiała jest postawa innych federacji obecnych na tym turnieju, która wyraża się w formie udziału par w grach podwójnych, dobranych z zawodników innych krajów z Rosjanami.
Kto jest w stanie to zatrzymać? Kto jest w stanie tym trenerom, zawodnikom wytłumaczyć, że czynią źle?
badmintonzone
cd.
Dzisiaj (1 marca) działacze BWF uznali, że Rosjanie na turnieju, to już nie reprezentanci Rosji, tylko Rosyjskiej Federacji Badmintona. Pewnie w skrócie to RUSSIA, bo taki napis widnieje na koszulkach, w których Rosjanie grają.
Żenujący kabaret z Hiszpanii dodatkowo jest transmitowany. Czy oni tam nie wiedzą że chodzi o stanowcze sankcje i jedność w zdecydowanym działaniu wobec Rosji?
cd.
I uaktywnił się PZBad wytykając BWF (czy może WBF?) pasywność w działaniu. Jak to mówią: przyganiał kocioł garnkowi. Przecież w Hiszpanii polskie zawodniczki reprezentujące ten "stanowczy" PZBad właśnie grają z tymi przeciwnikami z kraju agresora. Wystarczyłoby żeby nie zagrały, no ale to wymaga jakiegoś poświęcenia. Umiemy tylko żądać pezetbadzie, prawda?
________________________________________________________________________________________________________
Mistrzostwa Województwa SZS
Tym razem były do wzięcia medale w Wojewódzkich Igrzyskach Dzieci w mini badmintonie, organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy. Po eliminacjach powiatowych, udało się przeprowadzić zawody w trzecim terminie. Nasi zawodnicy reprezentowali swoje szkoły. Najliczniej bo aż 9-cioro PSP nr 11, troje PSP nr 3, jedna PSP nr 16 i jedna PSP nr 5 w Krapkowicach.
Nasi spisali się świetnie: Złoto - Oliwia Szczerska PSP nr 5 w Krapkowicach
Srebro - Kristoph Paczuła PSP nr 11
Brąz - Mikołaj Kuchajewicz PSP nr 11, Oskar Żyra PSP nr 11, Weronika Gucwa PSP nr 3
5 miejsca - Emilia Wawrzaszek PSP nr 11, Aleksandra Drążek PSP nr 16, Hanna Starczewska PSP nr 11, Antonina Cybulska PSP nr 11
9 miejsca - Alicja Mazur PSP nr 11, Michał Kuchajewicz PSP nr 11, Marcel Kupiec PSP nr 11, Milena Ziemkiewicz PSP nr 3, Hanna Antosiak PSP nr 3
________________________________________________________________________________________________________
Hanka w Żyrakowie
Tym razem do Żyrakowa na Orbitek Cup pojechała jedna nasza zawodniczka. Hanna Banaszak wystąpiła w U15 we wszystkich grach. Rezultat taki, że w okolicy godziny 22 odbierała na podium puchary. W singlu Hania ukończyła zawody na 3 miejscu, w mixta na 2 oraz w deblu również na 2. Debel miał swoją największą dramaturgię, bo o awansie do finałowej rozgrywki, decydowały sety, zdobyte w trakcie gier w grupie. Wszystkie 3 pary, liczące się do awansu, miały po 2 zwycięstwa i jedną porażkę. Para, w której grała Hania miała najlepszy bilans setów i to one wystąpiły w finale. Każdy zawodnik zatem powinien pamiętać, że na etapie grupowym trzeba walczyć o każdy set i o każdy punkt.
WYNIKI
________________________________________________________________________________________________________
Projekt PKParaol.
Przez 9 miesięcy trwał projekt Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego Bądź Aktywny 21!, z udziałem 10 zawodników. Każdy z uczestników odnotował na swoim koncie sukces w postaci medalu z zawodów sportowych. Były to medale na Mistrzostwach Polski, zawodach Regionalnych Olimpiad Specjalnych, Wojewódzkich Igrzyskach Dzieci i wielu innych turniejach dla pełnosprawnych. Nasi niepełnosprawni podopieczni wygrywają pojedynki z pełnosprawnymi uczniami klas mistrzostwa sportowego. Wola walki, zaangażowanie i wiele innych cech wzmocniło w tym czasie naszych zawodników. Współpraca z Polskim Komitetem Paraolimpijskim zaowocowała nowym sprzętem, który świetnie służy zawodnikom i trenerom. Jesteśmy w Warszawie postrzegani jako grupa, która doskonale wywiązała się z zadnia i rzetelnie realizowała plan szkoleniowy, odnosząc doskonałe rezultaty sportowe. Czekamy z niecierpliwością na kolejną edycję.
________________________________________________________________________________________________________
Opolskie medale
To była sobota 3D. W 3 miejscach dzisiaj walczyliśmy o medale i to z powodzeniem. Do Głubczyc na Opolski Turniej Dzieci, pojechaliśmy najliczniejszą grupą jak do tej pory. 18 naszych dzieciaków walczyło na kortach w tym Nika, Alicja i Maja po raz pierwszy w takich zawodach. Z Głubczyc wracamy z 6 medalami. Złoty w U9 zdobyła Oliwia Szczerska, srebrny w U11 również Oliwia Szczerska, brązowe: U9 Emilia Wawrzaszek (pierwszy medal w życiu), U11 Hanna Starczewska i Kristoph Paczuła, U15 Szymon Burzan. O podium otarli się: U9 - Oskar Żyra i Aleksandra Drążek, U11 Michał Kuchajewicz i Antonina Cybulska.
WYNIKI
________________________________________________________________________________________________________
Mama na medal
Mama na medal, a nawet dwa.
W Zabrzu, mama Michała i Mikołaja, pani Monika Kuchajewicz wystartowała w turnieju z okazji Dnia Kobiet. Zawody organizował ośrodek Multisport Zabrze. Efekty osiągnięte to: 1 miejsce w singlu i 2 miejsce w deblu.
________________________________________________________________________________________________________
Częstochowskie medale
3 miejscem gdzie dzisiaj grali nasi zawodnicy była Częstochowa. W Fabryce Badmintona wystąpili Hanna Banaszak i Jacek Matula. W singlu, po wygraniu grup, w rundzie pucharowej dotarli do półfinałów, zdobywając ostatecznie brązowe medale. W grach podwójnych, srebro w deblu wywalczyła Hania, a brąz w mixta Jacek.
WYNIKI
________________________________________________________________________________________________________
Paravolley Champions Cup
W miejscowości Nola we Włoszech nasz zawodnik Łukasz Dąbrowski, który również jest siatkarzem, startuje w zawodach Paravolley Champions Cup 2022. Zawody trwają od 25 do 27 marca. Dziś drużyna Paravollej Silesia, którą reprezentuje Łukasz, pokonała klub z Węgier Mozdulj Mozgáskorlátozottak Sportegyesülete 3-0.
Wszelkie informacje, zdjęcia i wyniki, oraz linki do transmisji tu
________________________________________________________________________________________________________
Obok podium
Na 4 miejscu zakończył zawody Puchar Mistrzów we Włoszech nasz zawodnik Łukasz Dąbrowski. Z pewnością dużo sił kosztował mecz grupowy z gospodarzami, który zakończył się w piątym secie 16-14 dla Włochów. Polacy awansowali mimo tej porażki z pierwszego miejsca do półfinałów. W meczu o finał, nie sprostali ekipie niemieckiej ulegając 0-3. Polakom pozostała walka o 3 miejsce z ekipą węgierską, którą pokonali w grupie 3-0. Jednak w tym ważnym meczu, Węgrzy triumfowali 3-1 zdobywając brązowe medale.
________________________________________________________________________________________________________
Wieliczka zaliczona na 5
Dużą grupą pojechaliśmy w weekend do Wieliczki na Wielicki Cup. Okazuje się kolejny raz, że połączenie kategorii młodszych dzieci z kategoriami, które rywalizują w ramach turnieju punktowanego, jest złym rozwiązaniem. Dzieci grają mecze co kilka godzin, a ceremonia medalowa odbyła się dla maluchów przed 21:00. Starsi nie dokończyli swoich meczów i resztę musieli dograć w niedzielę. Drugi raz do Wieliczki musiał pojechać Karol Krzych, który w 3 grach wystąpił w półfinałach. Najbliżej zwycięstwa był nasz zawodnik w singlu, przegrywając z jedynką turnieju 21-19, 21-18. Ostatecznie Karol z Wieliczki przywiózł 3 brązowe medale.
Młodsi również wywalczyli brązowe medale. Ich właścicielkami zostały Oliwia Szczerska i Natalia Paras. Mimo, że Oliwia z każdego turnieju wraca ze złotem, lub srebrem i tylko póki co jedna zawodniczka z nią wygrywa, to akurat w Wieliczce znalazła się w losowaniu w jednej połówce tabeli ze swoją odwieczną rywalką. Pozostali nasi: 5 miejsca Aleksandra Drążek, Kristoph Paczuła i Michał Kuchajewicz, 9 miejsca Milena Ziemkiewicz, Hanna Starczewska, Antonina Cybulska, Weronika Gucwa i Hanna Antosiak, 13 pozycję zajął Michał Burzan.
WYNIKI
________________________________________________________________________________________________________
Eliminacje i Mistrzostwa
Najwcześniej w tym sezonie rozegrane zostały Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Mieliśmy tam tylko dwoje zawodników. 2 brązowe medale wywalczyła Hanna Banaszak. Można tu grać tylko w dwóch grach. Medale zdobyte w singlu i w mikście z Bartkiem Lesiukiem z AZS AWF Katowice. Mimo dobrego losowania, trochę gorzej poszło Jackowi Matuli, który w singlu zakończył na 9 miejscu a w mixta na 5. Niestety nie grał ze swoją stałą koleżanką mixtową, która tu grała debla i singla. Mimo tego, Jacek zdobył w punktacji współzawodnictwa 0,5 pkt. Hania natomiast za singla 1 pkt. a za mixta, tak jak Jacek, 0,5 pkt. Łącznie zdobyliśmy 2 punkty. Patrząc na wcześniejsze efekty sprzed roku i dwóch, to wzrost o 400%.
Jednocześnie Karol Krzych w Ropczycach próbował swoich sił w eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Tam, ponieważ partnerem deblowym był Mateusz Janicki z UKS Orły Zakopane, który tam też grał w eliminacjach singla. Karol z Mateuszem zajęli drugie miejsce, co niestety nie dało awansu do OOM.
Pierwsze miejsce i awans uzyskała para z Wieliczki, która miała jeszcze we wtorek do 16.00 zapewniony udział w OOM bez eliminacji...
WYNIKI MMM, WYNIKI ElOOM
________________________________________________________________________________________________________
Mistrzostwa Województwa 2022
Zwieńczeniem cyklu turniejów opolskich są Mistrzostwa Województwa, które odbyły się 9 kwietnia w Głubczycach. Pojechali na nie prawie wszyscy nasi zawodnicy, aby się skonfrontować z przeciwnikami z innych klubów Opolszczyzny. Mecze były bardzo zacięte i wiele pojedynków rozstrzygało się w ostatnich punktach.
W tym roku zdobyliśmy 6 medali: 2 złote, 1 srebrny i 3 brązowe. Na najwyższym stopniu podium w U9 stanęła Oliwia Szczerska, dotychczas niepokonana w naszym województwie. Drugi złoty medal wywalczył Jacek Matula, powtarzając ubiegłoroczny sukces w U15. Wicemistrzynią województwa została w U11 Weronika Gucwa. Brązowe medale zdobyli: w U9 Aleksandra Drążek, to pierwszy medal na zawodach, Antonina Cybulska oraz Kristoph Paczuła w U11.
Tym razem mieliśmy bardzo dużo 5 miejsc: U9 Oskar Żyra, Mikołaj Kuchajewicz, Milena Ziemkiewicz, U11 Michał Kuchajewicz, Hanna Antosiak, U13 Nikodem Cybulski, Emilia Cyza .
Po mistrzostwach zostanie wydana ostatnia w tym sezonie lista klasyfikacyjna, ale już teraz wiadomo, że Oliwia i Krzyś pozostaną na jej pierwszych miejscach.
WYNIKI
________________________________________________________________________________________________________
Arek...
Tak było prawie 20 lat temu, gdy Arek Wieczorek był naszym zawodnikiem.
Czasem wpadał pograć, gdy był w KK, bo pracował za granicą. Ostatni raz widzieliśmy się jesienią.
Dziś ukazała się smutna wiadomość o tragicznym wypadku, któremu uległ we Francji. Pomóżmy rodzinie Arka.
________________________________________________________________________________________________________
Częstochowa #1
Pierwszy dzień częstochowskiego turnieju przyniósł nam 5 medali. Złoto w mixta, brąz w deblu i brąz w singlu wywalczyła Hania Banaszak. Złoto w deblu i brąz w singlu dla Jacka Matuli. Trzecim naszym zawodnikiem dzisiaj był Kristoph Paczuła, dla którego starty w U13 to na razie przymiarka przed zmianą kategorii od września.
________________________________________________________________________________________________________
Częstochowa #2
W drugim dniu turnieju w Częstochowie wystąpili zawodnicy w kategoriach U9 i U11. Od nas pojechało 6 najmłodszych badmintonistów. Poszło świetnie. Oliwia Szczerska zdobyła kolejny złoty medal w U9 a w U11 również złoto wywalczył Kristoph Paczuła. Do złotych dorzuciła brąz w U9 Natalka Paras, dla której to już 3 medal w zawodach w tym sezonie. Emilka Wawrzaszek, Milena Ziemkiewicz i Hania Antosiak walczyły dzielnie, ale rywalki były mocniejsze.
WYNIKI
________________________________________________________________________________________________________
Czech Para Badminton
Trzecimi zawodami w ten weekend były Otwarte Mistrzostwa Czech w Parabadmintonie. To już 3 edycja i jak zwykle odbywająca się w Rousinovie koło Brna. W Czechach wystąpił tylko jeden nasz zawodnik, wózkarz Łukasz Dąbrowski. W singla miał okazję zagrać w grupie z przyszłym mistrzem tego kraju. Łukasz z drugiego miejsca awansował do rundy pucharowej i ostatecznie zakończył zmaganie w singlu na 5 miejscu.
Lepiej poszło w grach podwójnych, gdzie w mixta z Natalią Grzyb zdobyli brązowe medale. Z podobnym rezultatem zakończył Łukasz gry deblowe z Milošem Bauerem z Brna.
Dwa medale brązowe Łukasza Dąbrowskiego dodajemy do ośmiu zdobytych w Częstochowie i wychodzi, że w ten weekend zdobyliśmy 10 krążków: 4 złote i 6 brązowych.
________________________________________________________________________________________________________
Nie tylko badminton
18 maja o godz. 10.00 na Stadionie Sportowym „Kuźniczka” odbył się I Integracyjny Mityng Lekkoatletyczny w ramach projektu - DUGNAD w Kędzierzynie-Koźlu. Integracja mieszkańców oraz odbudowa relacji sąsiedzkich jako podstawa rozwoju lokalnego.
W zawodach wystartowały Tosia i Nika. Obie biegały i skakały w dal. Poszło bardzo dobrze i obie stawały na podium. Medale otrzymały, ale najważniejsza w tych zawodach była integracja i sportowa zabawa.
________________________________________________________________________________________________________
100% najmłodszych medalistów
Po raz pierwszy byliśmy na tak dużym turnieju z naszym młodym pokoleniem zawodników. Do Częstochowy na Youth Polish Open U9 i U11 pojechało w sobotę czworo najmłodszych naszych zawodników. Dzień wcześniej w U15 rozpoczęła zmagania w singlu i mikście Hanna Banaszak. Nasza badmintonistka miała okazję do międzynarodowej konfrontacji z Litwinami, Ukraińcami i Czeszką. Jedynie w mixta odnotowaliśmy zwycięstwo z reprezentantami Ukrainy.
Młodsi zawodnicy natomiast w komplecie stawali na podium. Bezkonkurencyjna w U9 była Oliwia Szczerska, dominując tą kategorię i zdobywając 2 złote medale w singla i debla. Kolejne medale, srebrne zdobyły w U9 w deblu Aleksandra Drążek i Natalia Paras. Obie dziewczyny w singlu zakończyły rywalizację tuż za podium zajmując 5 miejsce. Również na 5 miejscu w singlu zakończył zmagania Kristoph Paczuła, który ze swojej grupy awansował z 1 miejsca. Medal brązowy zdobył Krzysiu w deblu, pokonując w ćwierćfinale parę łotewsko-polską.
WYNIKI
________________________________________________________________________________________________________
1 czerwca
Pierwszy dzień czerwca, to jak wiadomo Dzień Dziecka. Święto naszych dzieci przypadło w środę, w dzień treningu. Naszych zawodników przywitała niespodzianka, wywołująca uśmiech. I mali i duzi dziękują pani Monice i pani Ani.
________________________________________________________________________________________________________
Złoty mixt
Na ostatnim turnieju w Szczucinie mieliśmy jednego przedstawiciela. Jacek Matula zagrał tam w 3 grach.
W singlu i deblu uplasował się na 5 miejscu, tuż za podium. Natomiast w mixta rozegrał bardzo dobrze zawody, stając na najwyższym stopniu podium, zdobywając złoty medal wraz z Lilianą Zgryzą z Wrzosowej.
WYNIKI
________________________________________________________________________________________________________
Krakowskie Nadzieje Olimpijskie
Do Krakowa na Turniej Nadziei Olimpijskich pojechało 9 najmłodszych zawodników. Zmiana godziny rozpoczęcia turnieju, sprawiła, że mieliśmy czas rano żeby zobaczyć i wejść na Kopiec Kościuszki oraz zwiedzić wystawy i muzeum kościuszkowskie.
Do turnieju przystąpili nasi bardzo ochoczo i pewnie, wygrywając swoje pierwsze mecze. Wiele pojedynków kończyło się jednopunktową przewagą lub w trzecim secie. Słoneczna pogoda tym razem nie była sprzymierzeńcem badmintonistów, którzy zmuszeni byli do zmagania się z ponad 30 stopniowym upałem w hali.
Najlepiej z naszej grupy spisał się Kristoph Paczuła, który grał w U11 i U13 i w obu kategoriach zajął 1 miejsce, zdobywając kolejne 2 złote medale. Na 3 stopniu podium stawała 2 razy Oliwia Szczerska, w U9 oraz w turnieju rodzinnym z tatą Marcinem. Tuż za podium na 4 miejscu zakończył gry w U13 Nikodem Cybulski, a Emilia Wawrzaszek i Natalia Paras w U9 oraz Grzegorz Drążek w U11 na 5 miejscu. 7 w U13 była Nika Laszkowska oraz w U9 Aleksandra Drążek a 9 w U11 Antonina Cybulska.
WYNIKI
________________________________________________________________________________________________________
Czekoladowy trening
Odwiedziny prezesa WAK Trans, pana Waldemara Głogowskiego, zwiastują, że trening będzie słodszy niż zwykle. Podziękowaliśmy za wsparcie firmy w tym sezonie. Mogliśmy być na wielu zawodach i z satysfakcją przywozić medale i inne trofea. Każdy dziś przyniósł swoje zdobycze, prezentując je naszemu sponsorowi. A jest tego sporo. Od września zdobyliśmy 121 medali: 31 złotych, 27 srebrnych i 63 brązowe.
Multimedalistami są Oliwia Szczerska: 14-4-3 i Kristoph Paczuła 8-3-5
Choć do końca sezonu mamy jeszcze 3 wyjazdy, to była okazja podsumować go już teraz. Podziękowania i gratulacje dla zawodników za zawsze waleczny i skuteczny udział w zawodach i rodziców za zaangażowanie w życie naszej sekcji.
Były słodycze i oczywiście wielu mogło pograć z panem prezesem, który od wielu lat trenuje amatorsko badmintona.
________________________________________________________________________________________________________
IMPM Poczesna 2022
Pierwszy dzień Indywidualnych Mistrzostw Polski Młodzików, szczęśliwy dla Jacka Matuli. Nasz zawodnik aby zagrać w turnieju głównym, musiał wygrać swoją część kwalifikacji. Zadanie to zrealizował w 100%. Pokonując 2 rywali, zagrał dzisiaj w pierwszej rundzie i znów odniósł zwycięstwo. Dotarł zatem do 1/8 finału.
W mixta początek był obiecujący, ale 2 i 3 set dla rywali. Podobnie zagrała Hania Banaszak. Pierwszy set wygrany, drugi przegrany, a w trzecim walka o punkty. Hania zdołała dogonić rywalkę i remisować 18-18. Jednak 3 ostatnie punkty zdobyła rywalka.
W sobotę Jacek gra singla a Hania mixta.
WYNIKI
________________________________________________________________________________________________________
2 dzień mistrzostw
Miłym akcentem rozpoczął się drugi dzień IMPM w Poczesnej. Jacka Matulę spotkał zaszczyt wystąpienia w poczcie flagowym. Uroczyste otwarcie Mistrzostw odbyło się rano w sobotę przed grami. Zwykle poczet stanowią zawodnicy gospodarzy. A tu wyróżnienie dla Jacka, który przez kilka sezonów grał mixta z zawodniczką klubu, który jest organizatorem Mistrzostw.
W części sportowej, pierwszy mecz dzisiaj miała Hanna Banaszak w mixta. Wraz z Bartkiem Lesiukiem z Katowic, dopiero w drugim secie nawiązali równorzędną walkę i była szansa na 3 set. Rywale jednak byli nieustępliwi, wykorzystując okazję do zakończenia meczu w drugim secie.
Drugim naszym meczem był singiel Jacka. Rywalem był zawodnik rozstawiany 3-4. Niespodzianki nie było. Ostatecznie Jacek ukończył Mistrzostwa na 9 miejscu.
________________________________________________________________________________________________________
Koniec roku szkolnego
Wreszcie wakacje. Ale najpierw każdy odebrał świadectwo.
Bardzo dobry w sporcie i bardzo dobry w nauce. To o sobie mogą powiedzieć Oliwia i Krzysiu, którzy w swoich miastach i szkołach zostali szczególnie wyróżnieni. List gratulacyjny, dyplom za wysokie wyniki w nauce, świadectwo z biało-czerwonym paskiem, stypendium sportowe, tyle zgromadzili w swoich rękach za dni spędzone na treningach i w szkole. Jak widać można pogodzić naukę ze sportem i odwrotnie.
________________________________________________________________________________________________________
Medalowa Poczesna
Choć rok szkolny skończył się w piątek, to nasi zawodnicy wolnego jeszcze nie mają.
Kto został w domu, ćwiczy 2 razy w tygodniu. A w niedzielę pojechaliśmy do Poczesnej na turniej Poczesna Jura Cup. To już kolejna edycja z naszym udziałem. Tym razem poszło bardzo dobrze, a efektem są zdobyte medale.
Złote: U9 - Oliwia Szczerska, U11 - Kristoph Paczuła, U13 - Barbara Bodnar (debiut w barwach MMKS).
Srebrne: U11 - Grzegorz Drążek (pierwsze podium), U13 - Nika Laszkowska (pierwszy puchar).
Brązowe: U9 - Aleksandra Drążek.
Za udział: U9 - Emilia Wawrzaszek, Milena Ziemkiewicz.
Po zawodach oczywiście wizyta u alpak i innych czworonogów.
________________________________________________________________________________________________________
|