Turnieje Zagraniczne Amatorów

Jak dobrać rakietkę.

Archiwum Newsów 2016 Irish Para

Antrim 2016
Nasi zawodnicy już zameldowali się w Antrim. Po wylądowaniu rano w Belfaście, bardzo sprawnie czekające ekipy zostały przewiezione do hotelu. Na zaplanowany o 12.00 trening dotarliśmy o 13.30 i była to "zasługa" gospodarzy. Organizatorzy maja do dyspozycji tylko jeden bus przystosowany do przewozów osób na wózkach i dwa zwykłe busy. Na hali mogliśmy być ile potrzebujemy. Wieczorem natomiast odbył się Manager Meeting, na którym zgłaszano jeszcze pary do gier podwójnych.
Bartek zdecydował się w turnieju zagrać debla. Partnerem będzie zawodnik z Singapuru Tay Wei Ming. Denis Grzesiuk - zagra z Jeremie Gourves [FRA}. Jakub Sikorski natomiast w debla z Girishkumar Jayanthilal Sharma [IND], a mixta z Milene Pajpers (NED).
Na turnieju na razie nie pojawili się Rosjanie. Jak się okazało, nie znają dobrze geografii. Załatwili wizy do wejścia na teren Irlandii, a zawody są na terenie Irlandii Północnej, która jest częścią Wielkiej Brytanii i na granicy nie zostali przepuszczeni.

________________________________________________________________________________________________________

Mecze w czwartek

W czwartek wszyscy Polacy mają do rozegrania 11 meczy. Zaczynamy o 11.30 a kończymy o 18.00

11:30 SL 3 - SU 5 XD - Group D Bartłomiej Mróz/ Katarzyna Ziębik - Bobby Griffin [ENG]/Veronique Braud [FRA]
17-21 21-14 23-21

12:00 WH 1 - WH 2 XD - Group B Jakub Sikorski/Mylene Pijpers [NED] - Hiroshi Murayama/Yoko Egami [JAP]
21-13 21-13

12:30 SS 6 MS - Group B Chun Yim Wong [HGK] - Poland Grzegorz Jednaki
21-4 21-6

13:30 WH 1 MS - Group F Jakub Sikorski - Young-Chin Mi [GER]
21-11 21-3

13:30 SL 3 - SU 5 XD - Group D Jan-Niklas Pott [GER] /Helle Sofie Sagoy [NOR] - Bartłomiej Mroz/Katarzyna Ziebik
21-17 21-16

14:30 WH 1 - WH 2 XD - Group B David Toupe [FRA] /Sonja Haesler [SUI] - Jakub Sikorski/ Mylene Pijpers [NED]

Mecze w piątek

Dziś do rozegrania mamy 15 spotkań z przewagą debli.

10:00 SL 3 - SL 4 MD - Group D Jeremie Gourves [FRA]/Denis Grzesiuk - Stephen Bryan Halpin [IRL]/ Nail Jarvie [SCO]
12-21 9-21

12:00 SL 3 - SU 5 WD - Group B Julie Thrane [DEN]/Katarzyna Ziębik - Mamiko Toyoda/Asami Yamada[JAP]
9-21 12-21

12:30 SU 5 MD - Group B Bartłomiej Mroz /Wei Ming Tay [SGP] - Frank Dietel /Sebastian Mueller[GER]
21-5 21-10

12:30 SL 3 - SL 4 MD - Group D Jeremie Gourves [FRA]/Denis Grzesiuk - Daniel Lee/Mark Waller [ENG]
10-21 17-21

13:30 WH 1 MS - Group F Tsutomu Shimada [JPN] - Jakub Sikorski
21-15 21-7

13:30 SS 6 MS - Group B Grzegorz Jednaki - Jack Shephard [ENG]
5 -21 13- 21

14:30 WH 1 - WH 2 MD - Group D Connor Dua-Harper /Martin Rooke [ENG] - Girishkumar Jayanthilal Sharma [IND]/Jakub Sikorski
21-11 21-9

15:30 SU 5 MD - Group B Bartłomiej Mroz/Wei Ming Tay [SGP] - Owen Casey [IRL]/Rickard Nilsson [SWE]
21-10 21-11

16:00 WH 1 - WH 2 MD - Group D Javier Fernandez / Roberto Galdos [ESP] - Girishkumar Jayanthilal Sharma [IND]/Jakub Sikorski
21-19 21-12

16:00 SL 4 MS - Group E Jan-Niklas Pott [GER] - Denis Grzesiuk
21-7 21-3

16:30 SL 3 - SU 5 WD - Group B Julie Thrane [DEN]/Katarzyna Ziębik - Megan Hollander [NED]/Manasi Girishchandra Joshi [IND]
20-22 29-30

16:30 SS 6 MD - Group A Mark Joseph Dharmai [IND]/Paul Doling [ENG] - Grzegorz Jednaki/Sun Jong Lie [NED]
21-14 21-10

17:00 WH 1 - WH 2 MD - Group D Rick Cornell Hellmann [GER]/Kouhei Kobayashi [JPN] - Girishkumar Jayanthilal Sharma [IND]/Jakub Sikorski
21-7 21-7

18:00 SL 3 - SL 4 MD - Group D Muhammad Huzairi Abdul Malek /Bakri Omar [MAS] - Jeremie Gourves [FRA]/Denis Grzesiuk
21-7 21-8

18:00 SS 6 MD - Group A Krysten Coombs /Jack Shephard [ENG] - Grzegorz Jednaki/Sun Jong Lie [NED]
WALKOVER

Mecze w sobotę

Sobota będzie pod znakiem Bartka. Pierwszy mecz o 10.00 to dokończenie fazy grupowej singla. Potem pokażą się w planie kolejne singlowe spotkania. A na 15.00 zaplanowano półfinał debla.

10:00 SU 5 MS - Group B Bartłomiej Mróz - Gen Shogaki [JPN]
21-6 21-11

Obaj zawodnicy grali już ze sobą na Mistrzostwach Świata w 2013r. Zwycięstwo nad Japończykiem wtedy dało Barkowi wejście do strefy medalowej. Wynik brzmiał 21-12 21-13.
Dominacja Bartka była widoczna przez cały przebieg meczu. Dzisiaj Bartek był bardzo dynamiczny i tylko w początkowej części każdego seta, rywal miał okazję do zdobycia punktów.

14:00 SU 5 MS Bartłomiej Mróz - Ahmad Effendi Razaman [MAS]
21-8 21-8

Tym wynikiem Bartek zapewnił sobie drugi medal. Mimo, że Malezyjczyk zdobył tylko 8 punktów w secie, to stawiał duży opór. Najtrudniejsze były dla przeciwnika szybkie zagrania po przekątnych. Jutro w półfinale mecz z kolejnym Japończykiem - Taiyo Imai. To nowy zawodnik w parabadmintone, ale dobrze wyszkolony, dynamiczny jak Bartek, więc będzie świetny mecz do oglądania.

15:00 SU 5 MD Gi Yeon Kim [KOR]/Tetsuo Ura [JPN] - Bartłomiej Mróz /Wei Ming Tay [SGP]
21-16 18-21 20-22

Półfinał debla odbywał się w tym samym czasie co dogrywka meczu Polska-Szwajcaria na EURO. Początek meczu oglądaliśmy w towarzystwie Szwajcara Poula Kurzo wiceszefa BWF. Nastrój tego piłkarskiego widowiska, zafundowali nam nasi debliści Bartek i Tai. Przeżyliśmy horror z dobrym zakończeniem. W pierwszym secie przegranym, sporo błędów sprawiło, że rywale przez cały set kontrolowali wynik. W drugim sytuacja była beznadziejna. Japończyk z Koreańczykiem prowadzili już 15-9. Od tego momentu stan meczu zmienił się na prowadzenie naszych 18-15. Doskonałe uzupełnianie się i świetna gra z tyłu i na siatce dała naszym zwycięstwo. W trzecim, rywale objęli szybko prowadzenie i na zmianę było 11:6. Bartek z Tayem robili co mogli, ale rywale cały czas bezpiecznie prowadzili. Kilka udanych akcji znów dało nam nadzieję na powtórkę drugiego seta. W końcu nastąpił remis 18 -18 i kolejne 2 akcje dla każdego debla. Potem 20 punkt dla nas i mamy meczową lotkę. Świetna wymiana i gdy Bartek zmierzał do boku, żeby odbić, poślizgnął się i lotka odbita poleciała na aut. Znów remis 20-20. Serwuje Tay, a Koreańczyk Kim puszcza licząc na aut, ale lotka w linii i mamy 21. Kolejny krótki serw, szybka wymiana ze smeczami i obronami, zakończona trafieniem Kima w siatkę, co spowodowało ogromną radość całej naszej ekipy.

Finałowa niedziela

Turniej zbliża się do końca. Dzisiaj w niedzielę mamy pewne dwa finały: singiel kobiet SL3 z Katarzyną Ziębik oraz debel mężczyzn SU5 z Bartkiem Mrozem.
Po kolejny trzeba się schylić. Tu przed Bartkiem szansa. Trzeba pokonać Japończyka.
Trzymamy za naszych kciuki.

10:35 SU 5 MS Taiyo Imai [JPN] - Bartłomiej Mróz
9-21 21-13 21-15

Tym razem z Irlandii Bartek wróci z brązem w singlu. Po świetnym pierwszym secie, gdzie Japończyk wyraźnie nie radził sobie z bombowymi smeczami Bartka z wyskoku wygranym do 9, w drugim i trzecim nasz zawodnik zmagał się jeszcze z bólem ręki. Widać to było szczególnie gdy rywal zaczął bronić ataki Bartka, które nie były już tak silne.

11:10 SL 3 WS Katarzyna Ziębik - Manasi Girishchandra Joshi [IND]
12-21 21-11 10-21

A przegrana Kasi w 3 setach oznacza wygranie turnieju i zdobycie złotego medalu:

12:55 SU 5 MD Liek Hou Cheah / Hairol Fozi Saaba [MAS] - Bartłomiej Mroz / Wei Ming Tay [SGP]
21-16 19-21 21-11

Polskie medale

WYNIKI

Bez sponsorów ani rusz

Ogromne znaczenie przy wyjazdach parabadmintonistów na turnieje międzynarodowe odgrywają sponsorzy, którzy wspierają naszych zawodników. Start w Carlton Irish Para-Badminton International Antrim 2016 był możliwy wyłącznie dzięki wsparciu samorządu: Urzędu Miasta Kędzierzyn-Koźle, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego oraz firm: Grupa Azoty, Atlas, WAK Trans, Diil Hempszop, BioEko by Arka.