Nawigacja
Strona Główna
Struktura Klubu
Parabadminton
OPP 1%
Sponsorzy
Treningi
Obozy
Linki
Zdjęcia
TV MMKS
Zawodnicy
Kontakt
Piszą o nas
OGŁOSZENIA kupię-sprzedam serwis rakiet - wymiana naciągu
Archiwum
LIGA MMKS
RANKINGI

Aktualny Ranking BWF Parabadminton

ON-LINE Ranking

LISTA KLASYFIKACYJNA PZBAD

Aktualna w każdą środę.

młodzicy młodsi
młodzicy
juniorzy młodsi
juniorzy
elita
Turnieje do list

LISTA KLASYFIKACYJNA OOZBAD Głubczyce

#5
wydana po 04.12.2021r.

dzieci U-9, żacy U-11, młodzicy młodsi U-13, młodzicy U15

PARTNERZY-MEDIA

REKLAMA

Panel AMATORÓW
Turnieje Krajowe Amatorów

Turnieje Zagraniczne Amatorów

Jak dobrać rakietkę.

Częstochowa 30

Pierwszy dzień turnieju w Częstochowie stał pod znakiem zmagań U13 i U15. W tej starszej kategorii wystąpili Hanna Banaszak i Jacek Matula. W singlu Jacek dotarł do ćwierćfinału i ostatecznie zajął 5 miejsce. Podobne miejsce zajął w grze mieszanej. Tu w konfrontacji lepsza była Hania ze swoim partnerem, którzy pokonali Jacka i Lilianę Zgryzę. Hania w tej grze stanęła na podium na 3 miejscu. W singla Hania wygrała grupę, a później w ćwierćfinale ze względu na kontuzję nie dokończyła meczu. Wcześniej natomiast zapewniła sobie drugi brązowy medal, uzyskując 3 miejsce w deblu.

Tom października 31 2021 22:36:29 0 11
Olimpijczycy

W czwartek 28 października nasi zawodnicy z grupy integracyjnej wystartowali w Regionalnym Turnieju Badmintona Olimpiad Specjalnych. Zawody odbywały się w Leśnicy. W najstarszej kategorii najlepszym okazał się Denis Grzesiuk, którego osiągnięcia organizatorzy wymienili podczas ceremonii medalowej. W kategorii dziewcząt do 15 lat 1 miejsce zajęła Nika Laszkowska, która ma dopiero 11 lat, a Weronika Mazur uplasowała się na 3 miejscu. Kategorię do 11 lat chłopców wygrał Krzysiu Paczuła, gromiąc rywali do kilku punktów. Na 3 miejscu turniej ukończył Marcin Bodnar.Był to jak dotąd najlepszy występ olimpijczyków specjalnych w tej rangi zawodach.

Tom października 31 2021 22:35:23 0 9
Złota Oliwia

Jak co roku w Komprachcicach odbył się Memoriał Mariana Krasowskiego, turniej dla U9 i U11, poświęcony pamięci wybitnego trenera z Opola. Nasi zawodnicy na tych zawodach z reguły stają na podium. Tak też było teraz. W kategorii U9, kolejny złoty medal i statuetkę zdobyła Oliwia Szczerska, która w finale pokonała zawodniczkę z Głubczyc 15-2, 15-2. We wcześniejszych meczach zwycięstwa Oliwii były zdecydowane.

W innych kategoriach, najbliżej podium znaleźli się Antonina Cybulska, która w grupie wygrała wszystkie swoje mecze, by później pokonać koleżankę klubową Hanię Antosiak, a w ćwierćfinale ulec późniejszej zwyciężczyni turnieju, Krzysiu Paczuła, po wygraniu grupy, w ćwierćfinale uległ w 3 setach rywalowi z Głubczyc, oraz Michał Burzan, który do rundy pucharowej dotarł z drugiego miejsca w grupie i w U9 Mikołaj Kuchajewicz.
Pozostali: Marcel Kupiec i Michał Kuchajewicz zakończyli zawody na 9 miejscu.

WYNIKI

Tom października 24 2021 00:54:25 0 21
Odwiedziny Prezesa

W poniedziałek odwiedził nas na treningu Prezes WAK Trans, pan Waldemar Głogowski. Okazja była, by wręczyć klubową koszulkę. Pan Waldemar jest również badmintonistą amatorem, ale ze względu na kontuzję miał długą przerwę w odbijaniu. Po odebraniu koszulki i pogratulowaniu zawodnikom ostatnich sukcesów, oczywiście wyciągnął rakietkę i resztę czasu spędził na grze z młodszymi zawodnikami, by od razu się nie przeciążyć.

Tom października 20 2021 22:31:57 0 16
Sukcesy w Wieliczce

Już 6 raz w Wieliczce odbywał się Ogólnopolski Turniej Wielicki Cup. W sobotę grali juniorzy młodsi, a wśród nich Karol Krzych, który wywalczył 3 medale. Brąz w singlu, brąz w deblu oraz srebro w mixta.

W niedzielę natomiast pojedynki rozgrywali najmłodsi zawodnicy U9 i U11. Krzysiu Paczuła i Marcel Kupiec uplasowali się na 5 pozycji, a Hania Starczewska na 7 wśród jedenastolatków. W U9 na podium na 2 miejscu stanęła Oliwia Szczerska.

Po zawodach był jeszcze czas, aby zobaczyć rynek w Wieliczce.

Tom października 18 2021 23:27:07 0 2
Srebro i brąz w Szczucinie

Na drugi turniej w cyklu Podkarpacki Cup do Szczucina, pojechała 5 zawodników. Do poprzedniej trójki dołączyli w U9 Oliwia Szczerska oraz w U15 Jacek Matula. I tak się złożyło, że to oni z tego turnieju przywieźli trofea. Oliwia dość gładko pokonała swoje rywalki, by w ostatnim meczu decydującym o najwyższym miejscu na podium, ulec zawodniczce ze Straszęcina, po bardzo dobrej grze. Dzięki drugiemu miejscu, uzyskała 113 pkt. w klasyfikacji generalnej, a przed nami jeszcze dwa turnieje. W U15 Jacek Matula w singlu dość pechowo przegrał jeden mecz grupowy w trzecim secie 26-24, mając wcześniej lotkę meczową. Odbił sobie to jednak w grze mieszanej. Wraz z Lilianą Zgryzą pokonali w grupie wszystkich rywali i dopiero w półfinale ulegli parze wrocławsko-pabianickiej, zdobywając 3 miejsce na tym turnieju.
Weronika Gucwa w U11 uległa rywalkom w grupie, podobnie jak Krzysiu Paczuła, choć ten miał w swojej grupie rywali, którzy stanęli na podium na 1 i 3 miejscu. Karol Krzych w U17 w pierwszym meczu nabawił się kontuzji stopy, która ograniczyła możliwości naszego zawodnika do awansu z grup w singlu i deblu.

WYNIKI

Tom października 10 2021 14:58:44 0 5
Piękny poniedziałek.

Zaksany już czekają...

...obserwują trening...

...witamy naszego gościa, prezesa Grupy Azoty ZAK S.A. pana Pawła Stańczyka...

...nasz gość i jednocześnie darczyńca maszyny do nagrywania lotek, która będzie służyła naszym zawodnikom, powiedział zebranym badmintonistom, że tak jak w biznesie, trzeba być wytrwałym i systematycznie poświęcać czas na to co się robi, wtedy można spodziewać się sukcesów...

...maszyna oficjalnie rozpakowana przez trenera i pana prezesa złotymi nożyczkami...

...parę slów o zaletach tego urządzenia...

...podziękowania zawarte w ramce, ze słowami: "Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to kim jest, nie przez to co ma, lecz przez to czym dzieli się z innymi"...

...pamiątkowe zdjęcie...

...i maszyna uruchomiona, objaśniamy naszemu Gościowi jej możliwości a zawodnicy po kolei prezentują swoje umiejętności...

Było wesoło, słodko i jak przystało na taką wizytę, każdy wrócił do domu z różnymi upominkami. To naprawdę wspaniały dzień w naszym klubie.
Za to, że wszystko zostało doprowadzone do tak sympatycznego finału, dziękujemy mamom naszych zawodników, pani Monice Kuchajewicz i pani Monice Bodnar, a po stronie Grupy Azoty, pani Iwonie Drozdowicz-Tomaszek.

Tom października 04 2021 22:14:46 0 13
W poniedziałek...

... do zobaczenia w poniedziałek.

Tom października 02 2021 19:15:07 0 17
Parazakopane

W niedzielę ostatecznie zdecydowało się jakiego koloru medale będą mieli nasi zawodnicy. Wracamy z Zakopanego z 6 medalami: 1 złoty, 2 srebrne i 3 brązowe. Zdobyła je ekipa 4-osobowa, choć plan był aby w stolicy Tatr wystąpiło sześcioro naszych parabadmintonistów.
Dobre recenzje zebrał debiutant - Łukasz Dąbrowski, który jak się dziś okazało, w ćwierćfinale przegrał z późniejszym zwycięzcą Mistrzostw Polski. Duże perspektywy ma nasz klubowy mixt wózkarzy, którzy trenując wspólnie są w lepszej sytuacji, niż mixty tworzone ad hoc. Zbierając informacje po każdym meczu i nabierając doświadczenia Łukasz z Julią są w stanie powalczyć z najmocniejszymi.

Zawody z roku na rok są coraz lepsze również organizacyjnie. Na korzyść było w tym roku odłączenie Mistrzostw od innych imprez towarzyszących. Zawodnicy przez to byli bardziej skoncentrowani na swoich meczach. Sprawnie kierowane zawody i sędziowie licencjonowani na każdym meczu, zdecydowanie podniosło ocenę sportową tego wydarzenia.
Brawa należą się każdemu z teamu organizacyjnego, a w szczególności dwóm panom: Krzysztofowi Wiśniowskiemu Żabie i Zbigniewowi Szczerbie, którzy wszystko świetnie skoordynowali. Kolejny raz wracamy z Zakopanego z trofeami sportowymi, doświadczeniem i miłymi wspomnieniami. Wyjazd na Mistrzostwa Polski w Parabadmintonie był możliwy dzięki wsparciu przez Urząd Miasta Kędzierzyn-Koźle. Podziękowania również dla FZ FORZA za szybkie dostarczenie strojów, w których występowali na kortach nasi parabadmintoniści. I oczywiście WAK trans - naszemu głównemu sponsorowi, dzięki któremu przygotowania do zawodów przebiegały bez problemów.

Tom września 19 2021 23:15:23 0 4
Mistrzostwa Polski

Przed godziną 20.00 zakończył się pierwszy dzień III Mistrzostw Polski w Parabadmintonie w Zakopanem. Do stolicy Tatr pojechała 4 zawodników. W tej grupie znalazł się debiutant Łukasz Dąbrowski. Nasz wózkarz spisuje się świetnie. W singlu dotarł do ćwierćfinału, gdzie musiał uznać wyższość bardziej doświadczonego zawodnika z Czech, ale wcześniej uzyskał bardzo dobry wynik z Jakubem Sikorskim, najlepszym polskim

zawodnikiem grającym na wózku. Wraz z nim, w deblu powalczą w niedzielę o srebrny medal. W mixta natomiast nasza para Łukasz Dąbrowski i Julia Bolibrzuch zakończyła zawody na etapie gier grupowych.
Julia w singlu w niedzielę jeszcze powalczy o lepszą lokatę, natomiast w deblu z austriaczką Henriett Koosch, już pewne mają srebrne medale.

W SU5 Dominika Tomańska zapewniła sobie już złoto w singlu i brąz w mixta.
W SL4 Zuzanna Jerzyk w singla będzie miała brązowy medal, natomiast w deblu w niedzielę będzie walczyć o złoto.

Tom września 18 2021 23:07:14 0 13
Pozostałe newsy
znajdują się w archiwum newsów
Tom grudnia 15 2012 18:45:54 0 1398
Strona 3 z 3 < 1 2 3
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
WAŻNE WIADOMOŚCI

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 348
Najnowszy Użytkownik: Marcin
PARTNERZY


KATALOG 2020/21

GOŚCIE
Flag Counter
Tam byliśmy
Głubczyce Baborów Kietrz Strzelce Op. Opole Komprachcice Krapkowice Racibórz Lubliniec Częstochowa Konin Bieruń Kielce Spała Lublin Ropczyce Pszczyna Garwolin Sochocin Płońsk Białystok Suwałki Miastko Suchedniów Łączna Sobótka Ślęza Jelenia Góra Sulęcin Płock Oborniki Szamotuły Zamość Rzeszów Słupsk Kobylnica Koszalin Solec Kujawski Piotrków Tryb. Małogoszcz Mścice Orneta Ostojów Straszęcin Medyka Lubin Pabianice Ostrów Wielkopolski Łódź Olsztyn k/ Częstochowy Poraj Poczesna Arłamów Zakopane Słupca Chęciny Mazańcowice Imielin Kobierzyce Trzcianka Żyraków Zielonka Wieliczka Kępno Polanów Poznań Katowice Mysłowice Zagnańsk Kraków Szczucin Bukowina Tatrzańska Drzonków Warszawa

Tröbitz Elsterwerda Dortmund Berlin

Liberec Orlova Pardubice Klimkovice Český Krumlov Český Těšín Rousínov Brno Praha

Hrachovo Ilava Trenčín


NeerpeltFredericia Odense


Antalya KonyaVillajoyosa Los Alcázares Alcúdia Cartagena

Breda Veenendaal Beek

Birmingham Loughborough Stoke Mandeville Antrim Lisburn Glasgow

SoloPekinDublinLimaMedellinKampalaBangkokTokioSão PauloMokronogUlsanOpatija ZagrebRodezGeelongWiedeńOttawaBasel

     
 
engine: PHP-Fusion v6.01
kasha theme by: sonar from EP

   Strona Główna :: Linki