Nawigacja
Strona Główna
Struktura Klubu
Parabadminton
OPP 1%
Sponsorzy
Treningi
Obozy
Linki
Zdjęcia
TV MMKS
Zawodnicy
Kontakt
Piszą o nas
OGŁOSZENIA kupię-sprzedam serwis rakiet - wymiana naciągu
Archiwum
LIGA MMKS
RANKINGI

Aktualny Ranking BWF Parabadminton

ON-LINE Ranking

LISTA KLASYFIKACYJNA PZBAD

Aktualna w każdą środę.

młodzicy młodsi
młodzicy
juniorzy młodsi
juniorzy
elita
Turnieje do list

LISTA KLASYFIKACYJNA OOZBAD Głubczyce

#2
wydana po 22.10.2020r.

dzieci U-9, żacy U-11, młodzicy młodsi U-13

PARTNERZY-MEDIA

REKLAMA

Panel AMATORÓW
Turnieje Krajowe Amatorów

Turnieje Zagraniczne Amatorów

Jak dobrać rakietkę.

Witamy

Witamy na stronie klubu badmintona MMKS Kędzierzyn-Koźle, działającego od 1994r. Klub nasz specjalizuje się głównie w treningach z dziećmi od 6 lat i młodzieżą do 16 lat

Jesteś naszym Internetowe liczniki GOŚCIEM
od 8.09.2011r.
Najbliższe turnieje

Otwarte Grand Prix Młodzików Sianów 01-03.10.2021r.

.


.


Tom października 30 2011 20:56:23 0 2585
Promocja parasportu

Dzień po powrocie z Zakopanego nasi wózkarze uczestniczyli w spotkaniu promującym książkę Tomasza Zimocha. Znany i charyzmatyczny komentator sportowy, a od kilku lat poseł na sejm, w sposób bardzo przystępny i radosny opowiadał o swoich doświadczeniach bliskości wydarzeń sportowych i nabieraniu profesjonalizmu w zawodzie komentatora. W tym co robił przez wiele lat potrzebny był refleks, opanowanie a przede wszystkim znajomość faktów z komentowanej dyscypliny sportu. Były też ogromne emocje w pracy pana Tomasza, a pojawiały się w momentach decydujących o rekordach czy medalach naszych reprezentantów.
Julka i Łukasz mieli okazję pokazać medale zdobyte w Zakopanem i opowiedzieć o tym jak trafili do sportu, zachęcając osoby z niepełnosprawnościami do spróbowania jakiejkolwiek dyscypliny sportu, oczywiście parabadmintona w szczególności.

Tom września 24 2021 20:15:52 0 1
Parazakopane

W niedzielę ostatecznie zdecydowało się jakiego koloru medale będą mieli nasi zawodnicy. Wracamy z Zakopanego z 6 medalami: 1 złoty, 2 srebrne i 3 brązowe. Zdobyła je ekipa 4-osobowa, choć plan był aby w stolicy Tatr wystąpiło sześcioro naszych parabadmintonistów.
Dobre recenzje zebrał debiutant - Łukasz Dąbrowski, który jak się dziś okazało, w ćwierćfinale przegrał z późniejszym zwycięzcą Mistrzostw Polski. Duże perspektywy ma nasz klubowy mixt wózkarzy, którzy trenując wspólnie są w lepszej sytuacji, niż mixty tworzone ad hoc. Zbierając informacje po każdym meczu i nabierając doświadczenia Łukasz z Julią są w stanie powalczyć z najmocniejszymi.

Zawody z roku na rok są coraz lepsze również organizacyjnie. Na korzyść było w tym roku odłączenie Mistrzostw od innych imprez towarzyszących. Zawodnicy przez to byli bardziej skoncentrowani na swoich meczach. Sprawnie kierowane zawody i sędziowie licencjonowani na każdym meczu, zdecydowanie podniosło ocenę sportową tego wydarzenia.
Brawa należą się każdemu z teamu organizacyjnego, a w szczególności dwóm panom: Krzysztofowi Wiśniowskiemu Żabie i Zbigniewowi Szczerbie, którzy wszystko świetnie skoordynowali. Kolejny raz wracamy z Zakopanego z trofeami sportowymi, doświadczeniem i miłymi wspomnieniami. Wyjazd na Mistrzostwa Polski w Parabadmintonie był możliwy dzięki wsparciu przez Urząd Miasta Kędzierzyn-Koźle. Podziękowania również dla FZ FORZA za szybkie dostarczenie strojów, w których występowali na kortach nasi parabadmintoniści. I oczywiście WAK trans - naszemu głównemu sponsorowi, dzięki któremu przygotowania do zawodów przebiegały bez problemów.

Tom września 19 2021 23:15:23 0 0
Mistrzostwa Polski

Przed godziną 20.00 zakończył się pierwszy dzień III Mistrzostw Polski w Parabadmintonie w Zakopanem. Do stolicy Tatr pojechała 4 zawodników. W tej grupie znalazł się debiutant Łukasz Dąbrowski. Nasz wózkarz spisuje się świetnie. W singlu dotarł do ćwierćfinału, gdzie musiał uznać wyższość bardziej doświadczonego zawodnika z Czech, ale wcześniej uzyskał bardzo dobry wynik z Jakubem Sikorskim, najlepszym polskim

zawodnikiem grającym na wózku. Wraz z nim, w deblu powalczą w niedzielę o srebrny medal. W mixta natomiast nasza para Łukasz Dąbrowski i Julia Bolibrzuch zakończyła zawody na etapie gier grupowych.
Julia w singlu w niedzielę jeszcze powalczy o lepszą lokatę, natomiast w deblu z austriaczką Henriett Koosch, już pewne mają srebrne medale.

W SU5 Dominika Tomańska zapewniła sobie już złoto w singlu i brąz w mixta.
W SL4 Zuzanna Jerzyk w singla będzie miała brązowy medal, natomiast w deblu w niedzielę będzie walczyć o złoto.

Tom września 18 2021 23:07:14 0 0
...i w Szczucinie.

Równolegle do głubczyckiej inauguracji sezonu, odbywała się inauguracja w Szczucinie. Na turniej z cyklu Podkarpacki Cup pojechała 3 naszych zawodników. W U11 mieliśmy Weronikę Gucwę i Krzysia Paczułę. Weronika wygrała jeden mecz w grupie, i awansowała do rundy pucharowej. Tam, mimo porażki, sprawiła sporo kłopotów rywalce, rozstawionej na tych zawodach z nr 5. Krzysiu miał dwóch bardzo silnych rywali w grupie, z których jeden wygrał turniej w tej kategorii, a drugi w U9. Nasz zawodnik bardzo walczył, prezentując duże umiejętności, co jednak nie wystarczyło aby pokonać rywali. Weronika i Krzyś, uplasowali się na 9 miejscach.

Trzecim naszym reprezentantem był w U17 Karol Krzych. W singlu pokonał rywala z Krakowa, oraz po 3 setach uległ przeciwnikowi z Wieliczki. Dało to ostatecznie 6 miejsce w singlu. Dużo lepiej poszło w deblu, gdzie zagrał z zawodnikiem z Suchedniowa, Bartoszem Dulębą. Obaj zawodnicy zajęli w tym turnieju 3 miejsce.

WYNIKI

Tom września 12 2021 20:28:57 0 0
Nowy sezon w Głubczycach...

Na pierwszy w tym sezonie Opolski Turniej Badmintona do Głubczyc, pojechała trójka młodszych zawodników.
Michał Kuchajewicz w U11 dotarł do miejsca tuż obok podium, zajmując ostatecznie 5 pozycję. Hania Antosiak U11, po dwóch bardzo wyrównanych meczach, bez zwycięstwa, uplasowała się na 9 miejscu. Najmłodsza z naszej trójki, grająca w U9 Oliwia Szczerska, pokonała wszystkie swoje rywalki, z których żadna nie zdobyła więcej niż 8 punktów w secie. Podczas ceremonii kończącej pierwsze zawody, Oliwia na podium odebrała złoty medal.

WYNIKI

Tom września 12 2021 19:43:09 0 0
Złoty Mazur

Zakończyły się Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio. Po raz pierwszy badminton znalazł się w programie tych najbardziej prestiżowych zawodów na świecie. Nasz klub, być może w kolejnych igrzyskach w Paryżu, będzie miał swojego reprezentanta w klasie SL4. W debiucie brało udział zaledwie 8 zawodników. 7 ze ścisłej czołówki i 1 dzięki kwalifikacji uzyskanej w mixta. Faworytem był Francuz z polsko-brzmiącym nazwiskiem Lucas Mazur, nr 1 w rankingu i aktualny Mistrz Świata. W grupie pokonał swoich rywali po 2-0, dopiero w półfinale i finale zagrał po 3 sety.
W meczu o złoto, trwającym ponad 1 godzinę, rywalem był zawodnik z Indii Suhas Yathiraj. Mazur przegrał pierwszego seta i w drugim też nie było wesoło, ale podniósł się i pokazał swoje najlepsze umiejętności. Przy aplauzie francuskiego teamu, po ostatniej lotce mógł się cieszyć tytułem pierwszego Mistrza Olimpijskiego w klasie SL4.
Lucas Mazur debiutował jako 16-latek w 2013r na Mistrzostwach Świata w Dortmundzie. Ciężką pracą i realizacją planów sztabu trenerskiego, który od tamtego debiutu jest cały czas taki sam, sięgał po wiele medali i tytułów, a po 8 latach po ten najcenniejszy. Dorzucił jeszcze do złota w singlu, srebro w mixta.
Nasz zawodnik w tej klasie - Denis Grzesiuk, miał okazję rozegrać mecze z oboma finalistami igrzysk, dwukrotnie z Lucasem i raz z Suhasem. Przekonał się w tych spotkaniach ile jeszcze pracy przed nim, aby im dorównać.

Tom września 05 2021 11:53:10 0 0
Wspólny trening

Dziś mieliśmy ostatni trening w ramach zajęć paraolimpijskich w głównej hali. Współdzieliliśmy halę z zawodnikami ZAKSY, którzy mieli dzisiaj pierwsze zajęcia z piłkami. Nasze ćwiczenia były chyba ciekawsze, bo trenerzy często przyglądali się temu co robimy.
Od poniedziałku wracamy do naszej hali treningowej i uruchamiamy treningi klubowe, na razie w wymiarze 1 godziny.

Tom sierpnia 20 2021 00:25:06 0 0
Zmiana serwera
Witamy w nowym miejscu naszej strony klubowej. Jeszcze małe poprawki czekają na informatyka i już będzie wkrótce wszystko na swoim miejscu i cała strona jak dawniej.
Tom sierpnia 13 2021 22:05:09 0 2
Trening z Mistrzynią

Na nasz czwartkowy trening przyjechała z Poczesnej Natalia Grzyb, potrójna Mistrzyni Polski w klasie WH. Tytuł mistrzowski w deblu ma wraz z naszą Julką, a w mixta z naszym do niedawna zawodnikiem - Jakubem Sikorskim. Wspólny trening wózkarzy na maszynie, doskonalący poruszanie się po korcie i technikę odbić, był pierwszym etapem dzisiejszych zajęć. Kolej przyszła na mecze. Każdy rozegrał 7 meczy z różnymi przeciwnikami. Wózkarze również ze stojącymi. I na koniec jeszcze sparing Łukasza z Natalią, udany dla naszgo wózkarza (21-19, 21-9).
Każdy przez 2 godziny zaliczył sporą dawkę badmintona.

Tom lipca 09 2021 04:51:15 0 24
U9, U11 Poczesna

Również najmłodsi ostatni akcent tego sezonu mieli w Poczesnej. W niedzielę Poczesna Jura Cup był m.in. dla U9 i U11. Mieliśmy tam 4 zawodników. W U9 dziewcząt nasze zagrały w finale. Złoto przypadło Oliwii Szczerskiej a srebro Hani Antosiak, dla której był to pierwszy taki sukces sportowy na zawodach badmintona. W U9 chłopców bezapelacyjnie złoto wywalczył Marcel Kupiec. W U11 srebrny medal zdobył Krzysiu Paczuła.

A że pora była dogodna, to jeszcze był czas żeby odwiedzić alpaki.

Tom czerwca 28 2021 02:03:47 0 34
Strona 1 z 7 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
WAŻNE WIADOMOŚCI

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 348
Najnowszy Użytkownik: Marcin
PARTNERZY


KATALOG 2020/21

GOŚCIE
Flag Counter
Tam byliśmy
Głubczyce Baborów Kietrz Strzelce Op. Opole Komprachcice Krapkowice Racibórz Lubliniec Częstochowa Konin Bieruń Kielce Spała Lublin Ropczyce Pszczyna Garwolin Sochocin Płońsk Białystok Suwałki Miastko Suchedniów Łączna Sobótka Ślęza Jelenia Góra Sulęcin Płock Oborniki Szamotuły Zamość Rzeszów Słupsk Kobylnica Koszalin Solec Kujawski Piotrków Tryb. Małogoszcz Mścice Orneta Ostojów Straszęcin Medyka Lubin Pabianice Ostrów Wielkopolski Łódź Olsztyn k/ Częstochowy Poraj Poczesna Arłamów Zakopane Słupca Chęciny Mazańcowice Imielin Kobierzyce Trzcianka Żyraków Zielonka Wieliczka Kępno Polanów Poznań Katowice Mysłowice Zagnańsk Kraków Szczucin Bukowina Tatrzańska Warszawa

Tröbitz Elsterwerda Dortmund Berlin

Liberec Orlova Pardubice Klimkovice Český Krumlov Český Těšín Rousínov Brno Praha

Hrachovo Ilava Trenčín


NeerpeltFredericia Odense


Antalya KonyaVillajoyosa Los Alcázares Alcúdia Cartagena

Breda Veenendaal Beek

Birmingham Loughborough Stoke Mandeville Antrim Lisburn Glasgow

SoloPekinDublinLimaMedellinKampalaBangkokTokioSão PauloMokronogUlsanOpatija ZagrebRodezGeelongWiedeńOttawa

     
 
engine: PHP-Fusion v6.01
kasha theme by: sonar from EP

   Strona Główna :: Linki