Opolski Mikołaj
Dodane przez Tom dnia Grudnia 05 2021 16:06:18

Tradycyjnymi grudniowymi zawodami jest Opolski Turniej Mikołajkowy w Głubczycach. Gdyby nie kwarantanny, to pojechałoby nas więcej. Ale i tak stanowiliśmy liczną, 13-osobową grupę. Mieliśmy w naszym gronie trójkę debiutantów, Milenę, Sebastiana i Oskara.
Przed rozpoczęciem gier, do hali przyjechał Św. Mikołaj, który wszystkim zawodnikom rozdał prezenty, w tym naszemu Mikołajowi.
W ostatniej części turnieju, nasi zawodnicy wystąpili w 4 finałach. Trzy z nich rozstrzygnęli na swoją korzyść. Srebrny medal w U15 zdobył Jacek Matula, natomiast złote medale przypadły w U9 - Oliwii Szczerskiej, która dała zdobyć rywalkom łącznie zaledwie 15 punktów w całych zawodach, w U11 - Krzysiu Paczuła, to już drugie z rzędu zwycięstwo i również w U11 - Antonina Cybulska. Tosia zrobiła tu największą niespodziankę, wygrywając półfinał i finał w trzecich setach. To pierwsze w życiu zwycięstwo Tosi w zawodach.

Na 5 miejscach zawody ukończyli: Hania Starczewska U11 ulegając wcześniej Tosi 15-14 i 15-14, Hanna Antosiak U11, Weronika Gucwa U11, Oskar Żyra U9 i Milena Ziemkiewicz U9 - nasi debiutanci. 7 pozycję zajęli w U9 Mikołaj Kuchajewicz i Sebastian Kabot nasz trzeci debiutant.

W losowaniu nagród nasi też mieli szczęście. Michał Kuchajewicz i Hania Starczewska wygrali gadżety przygotowane przez Urząd Marszałkowski.